Grabitesit qelluan ne sy te vajzes, u larguan me makine, tmerr ne lagje

Ndaje

Cifti i plagosur sonte ne Tirane u sulmua nga dy grabites ne shtepine e tyre ndersa pergjakja ndodhi ne sy te vajzes se tyre 17 vjece, sipas policise.

Grabitesit janë futur në vilë, pasi kishin informacione se cifti nuk ndodheshin në banesë.

Ne foto cifti i sulmuar

Në momentin kur janë diktuar nga pronarët e shtëpisë, ka pasur një përleshje mes grabitësve dhe çiftit Laze. Ne kete moment grabitesit kanë qëlluar me armë në drejtim të tyre dhe janë larguar më pas, ku mendohet se janë ndihmuar edhe nga një i tretë që i priste me automjet.

Deri më tani janë 15 persona që janë shoqëruar në komisariat, ku po japin dëshminë e tyre rreth asaj që kanë parë.

Në pyetje është marrë edhe vajza 17-vjeçare e çiftit, e cila dyshohet se ka parë të gjithë ngjarjen e rëndë.

D. Laze, 17 vjeçe, besohet se është dëshmitarja kryesore e ngjarjes pasi në momentin e përplasjes ka qenë së bashku me prindërit e saj, Petrit dhe Afërdita.

Këta të fundit po i nënshtrohen një ndërhyrje kirurgjikale në Spitalin e Traumës pasi janë në gjendje të rëndë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën “Njazi Meka”, ne oren  21:40, ndërsa krismat janë dëgjuar në të gjithë zonën duke krijuar panik edhe tek banorët e tjerë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje