Tag: VAKSINA

IRONIA/Infektimi i Trump me Covid, Rusia bën veprimin e papritur

Pas infektimit me Covid-19 të Presidentit amerikan Donald trump dhe Zonjës së Parë Melania, ka ardhur edhe reagimi nga Rusia. Instituti Kërkimor Rus Gamaleya, i...

Vaksina e Gripit/Ish-deputeti ngre pyetje për qeverinë: Kush e ka prodhuar?!...

Ish-Ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu ka ngritur një seri pyetjesh mbi “vaksinën falas të gripit” që Ministria e Shëndetësisë njoftoi se ka filluar të...

Shqipëria pjesë e COVAX, ministrja tregon si do ta sigurojmë shpejt...

Qeveria Shqiptare ka marrë vendimin për t’u angazhuar financiarisht nëpërmjet mekanizmit COVAX, për të patur vaksinën e sigurt anti-Covid. Në një takim të organizuar me...

DETAJE/Vullnetari shtrohet urgjent në spital, vaksina kundër koronavirusit shfaqi efekte të...

Provat përfundimtare klinike për një vaksinë të koronavirusit, të zhvilluar nga AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit, janë lënë në pauze pasi një pjesëmarrës pati...

Pezullohet përkohësisht një nga studimet për zhvillimin e vaksinës për COVID-19,...

Studimet në fazat e fundit të vaksinës së mundshme të kompanisë AstraZeneca për COVID-19, janë pezulluar përkohësisht ndërsa kompania heton nëse një sëmundje “e...

Dalin rezultatet e para të vaksinës ruse, shkaktoi disa efekte anësore

Presidenti Vladimir Putin kohët e fundit njoftoi se një ekip shkencëtarësh rusë kishin zhvilluar një vaksinë COVID-19 dhe se ishte aprovuar për përdorim nga...

OBSH paralajmëron: Nuk ka vaksinim masiv të popullsisë botërore deri në...

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha të Premten nuk ka gjasa që të ketë vaksinim masiv kundër koronavirusit para mesit të vitit të ardhshëm. Margaret...

Bota dyshuese për vaksinën, por Putin tregon se si reagoi vajza...

Presidenti rus Vladimir Putin njoftoi të enjten se vendi i tij do të prodhojë edhe një vaksinë të dytë kundër koronavirusit, që do të...

“Do jetë gati në 2021”, Instituti gjerman Robert Koch shpjegon pse...

Instituti gjerman i Epidemiologjisë pret që deri në fillim të vitit 2021 do të jenë në dispozicion një a më shumë vaksina kundër Covid-19....

Momenti kur vajza e Putin merr vaksinën kundër Covid-19, dokumentat sekretë...

Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi dje me tone fitimtare se Rusia ka siguruar vaksinën kundër Covid-19, e para ne bote qe ka avancuar ne...