VENDIMI/Pas 8 vjetësh nga titulli i lartë, qeveria kujtohet t’i japë pensionin Jorgo Papingjit

0Shares
0

Prej 8 vitesh “Mjeshtër i Madh”, autori i qindra teksteve muzikore dhe jo vetëm, Jorgo Papingji deklaroi hapur se nuk e kishte marrë pensionin që i takonte.

Teksa fliste në studio televizive, Papingji e renditi këtë moment të jetës së tij si një peng dhe se ende askush nuk i ka shpjeguar se ku shkon pensioni i veçantë që i takon atij prej 8 vitesh që nga marrja e titullit.

Por mesa duket qeveria është “kujtuar” mbi këtë çështje dhe ka akorduar përmes një VKM-je dhënien e pensionit të veçantë për autorin e qindra teksteve muzikore, duke u perpjekur te rregulloje gabimin.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje