Presidenti Meta i del në krah Bashës sërish: Ky është “rreziku i vërtetë rus”

Ndaje

Presidenti Ilir Meta ka reaguar së fundmi lidhur me nje raport shqetesues te publikuar së fundmi. Meta ka reaguar ashpër pas publikimit të raportit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, në të cilin parashikohej se në vitin 2100 Shqipëria do të mbetet me vetëm 512 mijë persona.

Madje Meta ka ironizuar edhe gjyqin ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha, për lobimin rus, ku shkruan se i “vetmi rrezik i vërtetë rus” është shpopullimi i Shqipërisë.

“Kambanat e alarmit po bien!Stop shpopullimit të Shqipërisë!Ky është “rreziku i vërtetë rus” që i kanoset vendit!Kjo është sfida më madhore që kërkon urgjent dialog, zgjidhje, dhe kthimin e shpresës për të gjithë shqiptarët!9 kushtet e Bundestagut janë harta e rrugës së Shqipërisë europiane!Koha është tani!Nuk mund të ketë Shqipëri pa shqiptarë!”- shkruan Meta.

Kambanat e alarmit po bien!Stop shpopullimit të Shqipërisë!Ky është “rreziku i vërtetë rus” që i kanoset vendit!Kjo…

Publiée par Ilir Meta sur Mardi 14 janvier 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje