Zjarr në shkollën 9-vjeçare në Laç, nxënësit nxirren me urgjencë jashtë

Ndaje
Foto Ilustruese

Fatmirësisht pa pasoja te renda, një zjarr ka rënë në ambjentet e nje shkolle 9-vjeçare në Laç. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, duke shkaktuar panik te nxënësit, të cilët janë nxjerrë menjëherë jashtë.

Shkak i djegies së kabllit elektrik ka qenë një defekt në sistemin elektrik të shkollës.

Bëhet me dije se zjarri ka shpërthyer sapo fëmijët janë futur në shkollë. Menjëherë kanë ndërhyrë forcat zjarrfikëse, duke eleminuar përhapjen e flakëve.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje