LAJMI I FUNDIT/ Aksident i rëndë në Lezhë, 4 persona në spital

Ndaje

Ka ndodhur një aksident i rëndë në Lezhë. Dy makina janë përplasur duke shkaktuar 4 të plagosur. Pilicia ka dhënë detajrt e para te aksidentit ndërkohë nuk dihet asgjë rreth shkallës së plagosjes se pasagjerlve në të dy makinat.

Lezhë/Informacion paraprak

Në aksin rrugor Lezhë – Milot, në afërsi të urës së Drinit, automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin M.G. është përplasur me automjetin tip” Ford ” me drejtues shtetasin A.T.

Si pasojë e përplasjes kanë marrë demtime drejtuesi i mjetit shtetasi A.T. si dhe 3 shtetas që ndodhëshin si pasagjerë në të dy mjetet, të cilët janë transportuar në spitalin rajonal të Lezhës dhe ndodhen nën kujdesin mjekësor

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave te aksidentit

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje