Arben Kraja: Kush shkel ligjin duhet te trembet

Ndaje

Kreu i SPAK, Arben Kraja ka folur për herë të parë pas zgjedhjes në këtë post.

Kraja ka deklaruar se të gjithë ata persona që shkelin ligjin pavarësisht se kush janë duhet të tremben.

I pyetur nga gazetarët për “ashpërsinë” në këtë detyrë, kreu i sapozgjedhur i SPAK, Arben Kraja është shprehur se do të jetë i ashpër por brenda ligjit.

Ndër të tjera Kraja është shprehur se shqiptarët duhet të kenë besim tek i gjithë grupi i SPAK, pasi do të punojnë drejt.

Kraja nuk ka lënë pa përmendur edhe bashkëpunimin me nderkombëtarët ku ka thënë se do të përpiqen të ndryshojnë edhe opinionet negative,

“ se do të e çojmë bashkë me të gjithë të tjerët atë që kemi nisur. Padiskutim si të gjithë të tjerët. Dosjet ata që janë do të zgjidhen të gjitha me rradhë. Ka qenë një nga prioritete tona që kemi vendosur për të rakorduar dhe bashkëpunëtorët tanë ndërkombëtar për të rvlerësuar opininon negativ për punën tonë. Sot shqiptarët duhet të bësojnë se të gjithë ne si grup do të punojmë. I ashpër brenda ligjit kush shkel ligjin duhet të trembet”, tha Kraja.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje