Trump mblodhi shtetet e NATO-s që kanë përmbushur 2% për mbrojtjen, Pollo: Po Ramën pse nuk e ftoi? Gënjeu me shifrat?

Ndaje

Trump ka mbledhur ne takim drejtuesit e vendeve të mëdha të NATO-s që po përmbushin angazhimin e tyre për 2 përqind të shpenzimeve të mbrojtjes.

Ish-deputeti i PD-se, Genc Pollo, duke reaguar lidhur me kete takim, konstaton mungesen ne mbledhje te kreut te qeverise se Shqiperise, Edi Rama.

Me nje shenim ne llogarine e tij ne Twitter, teksa ka ndare me ndjekesit postimin e bere nga Shtepia e Bardhe, me nje pjese nga fjala e presidentit Trump, shkruan se “Presidenti Trump që ka mbledhur të tërë shtetet e NATO-s që plotesojnë 2% nuk e ka ftuar Ramën”.

Nderkohe qe vete Rama, sipas Pollos, ka deklaruar se e ka plotesuar objektivin e shpenzimeve 2% te PBB per mbrojtjen.

Pas kesaj mungese ftese nga ana e Trump, sipas Pollos, ka nje pyetje qe duhet te marre pergjigje: A ka gënjyer qeveria me shifrat? Apo tjetër arsye?

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje