“Urdhër skandaloz”, Vokshi siguron dokumentat: Rama nuk u heq 150 mln USD oligarkëve, por mban rrogat e policëve

Ndaje

Ish-deputetja Albana Vokshi ka akuzuar qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama si pergjegjes per heqjen e rrogës së mësuesve dhe policëve.

Ish-deputetja disponon dokumentat dhe e quan skandaloze prerjen e rrogës pa të drejtë, ndërsa rikujton faktin se sipas saj, janë 150 milionë USD të cilat nuk i nderpriten oligarkëve të Ramës.

Urdhër skandaloz!! Edi Rama nuk u heq 150 milionë USD oligarkëve të vet, por mban me Urdhër lekët e rrogës së policëve dhe mësueve.

Aktet duhet të anullohen me urgjencë! Shqiptarët jane vetë solidarë, i ndihmojnë sic i kanë ndihmuar vetë deri më sot vëllezërit dhe motrat e tyre”,-shkruan ish-deputetja.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje