Tag: urdheri

Urdhëri i ri nga policia: Kush lejohet të lëvizë nga sot,...

Policia e Shtetit ka dalë me një njoftim të ri të shtunën paradite, 21 mars: "Në zbatim të urdhrit për mbylljen apo kufizimin e lëvizjes...

Urdhëroi heqjen e telefonave, shefat e policisë-Ardi Veliut: Radiot nuk kanë...

Urdhri i drejtorit të Policisë së Shtetit Ardi Veliu për të hequr telefonat gjatë shërbimit për të shmangur dekonspirimin e operacionit është debatuar dje...

Urdhëri/Lleshaj i ndalon policëve celularët: Iu tregojnë gazetarëve

Në kuadër të paralajmërimit edhe të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj ndaj policëve që të mos komunikonin me gazetarët për ngjarjet e rënda, kreu...

FOTO/Vokshi nxjerr bllof Ramën, publikon urdhërin që detyron policët të japin...

Kryeministri Edi Rama e mohoi kategorikisht mengjesin e sotëm, faktin se ai dhe qeveria e tij ka detyruar punonjësit të japin rrogen e tyre...

“Urdhër skandaloz”, Vokshi siguron dokumentat: Rama nuk u heq 150 mln...

Ish-deputetja Albana Vokshi ka akuzuar qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama si pergjegjes per heqjen e rrogës së mësuesve dhe policëve. Ish-deputetja disponon dokumentat dhe e...

DOKUMENTI/Anullohet vendimi për rritjen e tarifave dentare

Urdhri i Stomatologut ka dalë me vendimin për të anulluar dyfishimin e çmimeve për 13 shërbimet kryesore dentare. Në vendimin e firmosur nga Presidenti i...

Deputeti i nxjerr dokumentin Manastirliut: Si mund të gënjesh kaq trashë...

Ministria e Shëndetësisë reagoi ndaj Urdhrit të Stomatologut se kërkesa e tyre për rritjen e çmimit të shërbimeve në klinikat dentare është e paaplikueshme,...

VIDEO/Urdhëri i stomatologut, PD: Nuk ka kompetenca për të vendosur çmimet

Partia Demokratike ka reaguar për vendimin e urdhërit të Stomatologut për të rritur çmimet e 13 shërbimeve të dentistëve. Sipas deputetit të  PD, Bardh Spahia...

Urdhëri i ri i Lleshajt, ja kush emërohet kreu i ri...

Ministri Sandër Lleshaj ka vijuar me lëvizje të tjera në polici. Në urdhërin e tij të fundit, është vendosur largimi i Anila Trimit duke emëruar...

Celularë në shkollë, urdhëri i ri i ministrisë: Sekuestro dhe penalizim...

Ministria e Arsimit ka publikuar një tjetër udhëzim, i cili në thelb ka masa më të rrepta. Udhëzimi është në vijësimi të udhëzimit të...