Tag: skandali

“Qeveria vodhi edhe thesin me miell për më të pamundurit gjatë...

Përmes një deklarate për mediat nga selia e PD-së, ish deputetja e PD-së, Dhurata Çupi reagoi mbi investigimin e BIRN mbi shpërndarjen e ndihmave...

Skandali me pajisjet mjekësore në Slloveni: Arrestohet ministri i Ekonomisë, dorëhiqet...

Ministri i brendshëm slloven Ales Hojs ka dhënë dorëheqjen dhe ministri i ekonomisë Pocivalsek u arrestua në kuadër të një hetimi për parregullsi në...

Ngjarje e rëndë në Berat, 48-vjeçari ngacmon seksualisht vajzën 5-vjeçe

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në qytetin e Beratit. Një familje nga lagjia ‘Barrikadë’ është paraqitur në Drejtorinë Vendore të Policisë...

Përdhunimet/Duma rikujton skenat e bujshme: Qeveria gjen armiq kudo në media...

Kryeministri Edi Rama dhe minsitrja Besa Shahini paten kritika dhe rezerva ndaj medias heren e fundit, teksa flisnin per rastin e perdhunimit te 15-vjeçares...

Zbulohet identiteti i policit të përfshirë në skandal, policia e shtetit...

Pas publikimit të një videoje në rrjetet sociale, ku shfaqet një punonjës policie që ka shkelur rëndë Kodin e Etikës  duke cenuar imazhin e...

INVESTIGIMI/Skandali me maskat, u blenë me dokumente të falsifikuara në Shqipëri...

Maskat e blera nga qeveria shqiptare me tender 3.5 milionë euro janë me dokumente të falsifikuara. Keshtu kane konfirmuar burimet për Ora News, te cilat...

Historia e çiftit nga Durrësi, kaluan tre ditë në qeli pse...

Një histori e pazakontë vjen nga Durrësi. Bëhet fjalë për Marsel Papajorgjin, 31 vjeç dhe Oksana Papajorgjin, prindër të një vajze 8-vjeçare, të cilët...

PD denoncon skandalin: Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë maska të skaduara...

Përfaqësuesit e Grupit të Punës ngritur pranë PD për monitorimin e situatës me Coronavirus, Gazment Bardhi, Albana Vokshi dhe Bardh Spahia, ishin në Qendrën...

Skandali thellohet në gjimnazin e Fierit, drejtoresha: Vajza që u dërgua...

Një nxënëse e gjimnazit Janaq Kilica përfundoi në spital mëngjesin e sotëm pasi u ndje keq në ambientet e shkollës ku dje u hodh...

Detaje të rënda nga Këlcyra/I dashuri e shantazhonte 19 vjeçaren me...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Këlcyrë ku një vajzë 19-vjeçare është përdhunuar nga 6 persona. Burime bëjnë me dije se ndaj dy prej...