Te premten, komisioni hetimor per Ilir Meten

Ndaje

Ditën e premte do të mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e presidetit Ilir Meta.

Komisioni do të mbidhet për të shqyrtuar raportin që do i dërgohet kuvendit.

Një grup deputetësh të PS i kërkojnë Komisionit hetimor të marrë në shqyrtim edhe përplasjen e Kreut të Shtetit me Parlamentin dhe Këshillin e Emërimeve në Drejtësi për emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje