“Do t’i drejtohem popullit”, paralajmëron Meta: Po afron dita e referendumit

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një tjetër mesazh të fortë, sa i takon debatit për procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

“Po afron dita e referendumit. Askush të mos guxojë të përdhosë Kushtetutën. Secili të zbatojë kompetencat e veta. Veprimet e presidentit janë institucionale”, ka thënë Meta.

Presidenti Meta e ka bërë këtë deklaratë të fortë në Forumin rajonal për barazinë gjinore, ku është i pranishëm. Meta tha se në momentin e duhur do i drejtohet popullit dhe gjithë botës në mbrojtje të demokracisë.

Kujtojme se ne Kuvend po diskutohet pikërisht kjo çështje, perzgjedhja e anetareve te Gjykates Kushtetuese.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje