FOTO/Mbërrin në Itali Alvin Berisha, takohet me babain dhe motrën

Ndaje

Ka mbërritur në Romë 11 vjeçari Alvin Berisha, i cili u nxorr nga kampi ku mbahej prej kohësh.

Mësohet se Alvin është takuar me të atin dhe motrën në aeroportin e Fiumicinos. Nga mediat italiane, mësohet se Alvin arriti në 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino nga Beirut.

Alvin u nxorr dy net më parë nga kampi, ndërsa gjatë ditës së djeshme ka qëndruar në Damask dhe më pas është nisur drejt Libisë.

I vogli, nëna e të cilit ka humbur jetën në një shpërthim, kishte përfunduar në kampin e refugjatëve të Al Hol në verilindje të Sirisë, ku është gjetur fillimisht nga emisioni “Le Iene”.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje