Tag: alvini

FOTOLAJM/I shëndetshëm dhe i lumtur, Alvin Berisha mbërrin në Durrës

Nje ndryshim rrenjesor dhe nje mrekulli mund te quhet historia e Alvinit. Pas shpetimit nga kampi famekeq, Alvini ka gjetur ngrohtesi, dashuri dhe gjithe...

FOTO/Alvinin tani mund ta ndjekë kushdo, babai i tij merr vendimin...

Jeta për Alvinin ka ndryshuar kaq shumë sa dhe vetë vogëlushi e ka ndjerë këtë mrekulli që ndodhi ne jetën e tij. I rikthyer pranë...

Meta “shuplakë” ndaj propagandës për Alvinin, ja kush e shpëtoi 11-vjeçarin...

Po mbahet konferenca ndërkombëtare “Feja si instrument i paqes”, ku të pranishëm janë figura të njohura si presidenti Ilir Meta, Hashim Thaçi apo dhe...

FOTO/Sa ka ndryshuar Alvini, ja si duket 11-vjeçari pas rikthimit në...

Pas disa ditësh i rrethuar nga familja dhe njerezit e tij të dashur, Alvini 11-vjeçari që rrëmbeu zemrat e te gjithe shqiptarëve me historinë...

Gent Gazheli shkarkohet nga ambasador, qeveria mban sekret lajmin

Ambasadori i Shqiperise ne Turqi, Gent Gazheli është shkarkuar nga detyra. Lajmi nuk eshte publikuar zyrtarisht por ne Kuvend ka nisur procedura në Komisionin...

Gazetari i “Le Iene”: Kur takuam Alvinin në kamp, fëmijët e...

Pas një fundi të lumtur me vogëlushin Alvin Berisha, i cili u shpëtua nga kampi Al-Hol, gazetari shqiptar i “Le Iene”, Taulant Kopliku ka...

VIDEO/Pranë familjes së tij, momenti prekës kur Alvini takohet me gjyshin

“Më ço te gjyshi”, kanë qenë fjalët e Alvinit, sapo ka takuar të atij, Afrim Berishën në takimin e tyre të parë në Siri. Ky...

“Më kërkuan të mësoja arabisht”, zbardhet dëshmia e Alvinit, në kamp...

Alvin Berisha, ka dhënë sot për mediat italiane, pasi ka mbërritur në familjen e tij në Itali dëshminë e parë teksa ka treguar se...

“Lëreni djalin të shkojë në shtëpi dhe kthehuni merrni të tjerët…Nëse...

Gazetar i njohur Mentor Kikia e ka quajtur një show politik lirimin e Alvinit nga kampi sirian, e cila sipas tij fsheh gjithë atë...

“Shpëtimi i 11-vjeçarit”/Lleshaj pranon se po e përdorin Alvinin politikisht: Qëllimi...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dalë në një konferencë se bashku me autoritetet italiane nga Roma, pas përfundimit të operacionit të kthimit të...