Horoskopi, 7 nentor 2019/ Dhe yjet rrinë…, e flasin për Ju!

Ndaje

Dashi

Yjet do iu nxitin ta joshni pa mase sot atë qe keni ne krah dhe jeta sentimentale do shkoje me se miri. Do iu rikthehen jo vetëm emocionet, por edhe pasioni. Beqaret ka shume mundësi te pëlqejnë një shtetas te huaj i cili ne fakt ka një karakter shume ndryshe nga ata. Për te përmirësuar financat nuk duhet absolutisht te fiksoheni pas lojërave te fatit.

Demi

Do jeni shume te qarte për atë qe doni te bëni sot ne jetën tuaj ne çift dhe do flisni hapur me partnerin. Me ne fund edhe ju do i vendosni pikat mbi “i”. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe jeta sentimentale do iu ndryshoje menjëherë. Financat do jene ne një gjendje goxha te mire, por do iu duhet te kryeni disa shpenzime te papritura dhe situata mund te ketë ndonjë tronditje te vogël ne mbrëmje.

Binjaket

Ne planin sentimental nuk do keni për çfarë te qaheni gjate kësaj dite. Çdo gjë do shkoje ashtu si ju e kishit menduar. Beqaret nga ana tjetër do vazhdojnë te jene ne kërkim te princit te kaltër, por pa shume fat. Gjithsesi kjo nuk do te thotë qe te bini ne melankoli. Ne planin financiar duhet me shume se kurrë te tregoheni te kujdesshëm me shpenzimet.

Gaforrja

Venusi dhe disa planetë te tjerë do e mbrojnë gjate gjithë kohës sot jetën tuaj ne çift. Nuk do keni as me te voglin debat me partnerin tuaj dhe do ndiheni te qete. Beqaret do e pëlqejnë jetën qe bëjnë dhe nuk do e ndiejnë nevojën e dikujt ne krah. Te ardhurat nuk do jene te këqija, megjithatë ju nuk do kënaqeni me aq dhe do bëni çfarë te mundeni qe te pasuroheni.

Luani

Te gjithë ata qe kane kaluar një dite te vështirë ne jetën e tyre ne çift sot do ndihen disi me mire dhe me te qete. Do flisni për gjithçka me atë qe keni ne krah. Beqaret nuk do e mbajnë mendjen tek krijimi i një lidhjeje sepse edhe ashti si janë ndihen mjaft mire. Për te ardhurat duhet te kujdeseni me shume se kurrë. Nëse e kaloni pa probleme këtë dite do keni një periudhe te favorshme.

Virgjeresha

Tregohuni te vëmendshëm edhe me detajet me te vogla sot ne jetën tuaj ne çift sepse vetëm ne këtë mënyrë lidhja juaj do ece ne rrugën e duhur. Beqaret do fiksohen keq pas një personi i cili nuk bën për ta. Po hodhët ndonjë hap keni për t’u penduar me vone. Financat duhet t’i menaxhoni me shume përkujdes dhe maturi sepse situata nuk do jete e qete.

Peshorja

Jeta juaj ne çift do jete gjate gjithë kohës e mbrojtur sot. Do e ruani komunikimin dhe ambienti do jete mjaft e ngrohte. Nuk do keni për çfarë te qaheni. Beqaret do ndihmohen nga Merkuri dhe do e gjejnë princin e tyre te kaltër. Edhe ne planin financiar do keni fat me shumice kështu qe mund te kryeni edhe ndonjë investim apo transaksion me tepër.

Akrepi

Mos u mundoni sot ta sfidoni partnerin dhe te kërkoni te jeni mbi te sepse do keni debate te shumta dhe do mërziteni pa mase nga ndonjë fjale qe ai do iu thotë. Beqaret nuk do vuajnë nga vetmia sepse jo vetëm qe miqtë do iu gjenden pranë, por as takimet nuk do mungojnë për asnjë çast. Financat fatmirësisht nuk do jene problematike. Do ndiheni mire.

Shigjetari

Ata qe janë ne një lidhje do e rigjejne entuziazmin dhe harmoninë e para disa kohëve dhe do ndihen me se miri. Emocionet do shtohen aq shume saqë nuk do kenë çfarë te kërkojnë tjetër. Beqaret do kenë një dite normale dhe do vazhdojnë te kërkojnë dashurinë. Ne planin financiar do jene yjet ata qe do iu drejtojnë ne rrugën e duhur. Nuk priten probleme.

Bricjapi

Dite shume paqëndrueshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do kuptoheni si duhet dhe kjo mund te sjelle ndonjëherë edhe konflikte te ashpra. Beqaret do kenë një dite goxha te animuar dhe mund ta gjejnë edhe personin e duhur. Me financat tregohuni vigjilente. Gabimi me i vogël mund t’iu kushtoje shtrenjte dhe do i vuani pasojat për një kohe te gjate.

Ujori

Për te dashuruarit do jete një dite goxha e qete. Çdo gjë do shkoje ashtu si e keni menduar kështu qe nuk do keni për çfarë te ankoheni. Beqaret do kenë një dite akoma me pozitive dhe do e gjejnë princin e tyre te kaltër. Do iu duket sikur keni rilindur. Financat do ua lini yjeve ne dore. Ata do përkujdesen dhe nuk do iu lënë te kryeni shpenzime te pamenduara.

Peshqit

Nuk do jeni ne humorin e duhur gjate kësaj dite dhe nuk do i jepni partnerit rëndësinë e merituar. Me mire flisni hapur me te dhe shpjegojani situatën sepse ne këtë mënyrë ai edhe mund t’iu kuptoje. Beqaret do kenë mundësi te shumta për takime dhe mund te bëjnë zgjedhjen e duhur. Ne planin financiar do iu duhet te merrni masa drakonike qe te stabilizoni situatën.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje