VIDEO/Banorët në Orikum shtyjnë fadromat, përplasja të forta me policinë dhe IKMT: I kemi me djersë

0Shares
0

Janë rikthyer sërish përplasjet mes banorëve të Orikumit dhe të Rradhimës me policinë dhe me punonjësit e IKMT-së.

Ata protestojnë kundër shembjes së objekteve(hotele dhe restorante) të cilat preken nga realizimi i projektit “Lungomare2”. Ka pasur per disa minuta tensione dhe fadromat janë tërhequr.

Burimet bëjnë me dije se kanë kërkuar  njohje me projektin dhe degjese publike, duke akuzuar se po bëhen prishje selektive.

Sipas burimeve nga IKMT, do të shemben të gjitha objektet që janë në proces legalizimi dhe ato  pa leje. Banorët kërkojnë ndërprerjen e aksionit, pasi sipas tyre dhe në rast dëmshpërblimi shuma që iu ofrohet është qesharake.

*Pamjet ne video nga Top-Channel

K.B/DRONI.al

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje