Tag: banore

“Jam zhytur në borxhe për të paguar qiranë”, Banorët e dëmtuar...

Banorët e dëmtuar nga tërmeti në fshatin Rrushkull, Njësia Administrative Manzë të bashkisë Durrës vazhdojnë të sorollaten zyrave të shtetit pa marrë asnjë zgjidhje...

Do ngrihet gurore në Delvinë, banorët përplasen fizikisht me me përfaqësuesit...

Banorët e fshatit Bajkaj në Delvinë janë kundër hapjes së gurores. Ata kanë protestuar sot në fshat teksa ka pasur edhe një përplasje fizike...

Biznesi flet dhe tregon problemet, Basha krahë tyre: Vendimi i qeverisë...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijuar takimet me bizneset e vogla në njësinë nr.8 në Tiranë ku është njohur me ankesat. Pronarët e bizneseve të...

Rikthehen shembjet në Astir të hënën, ish-deputeti zbardh paralajmërimin e ...

IKMT do të rikthehet te zona e Astirit me te tjera shembje te banesave të banorëve, fakt i cili eshte konfirmuar dhe nga ish-deputeti...

“Po e paguajmë vetë dhe kemi hyrë në borxhe“, Banorët denoncojnë...

Teksa ndodhej sot ne Durres, lideri demokrat ka hasur shqetësimet e banorëve lidhur me bonusin e qerave. Një muaj e gjysëm pas tërmetit, banorë të...

Berisha publikon mesazhin e qytetares: Inxhinierët show, asnjë shkresë zyrtare për...

Tashmë që tërmeti dëmtoi qindra banesa, mbetet shume e rendesishme ekspertiza e inxhiniereve, për të verifikuar banesat nëse jane të  banueshme. Ish-kryeministri Sali Berisha ka...

FOTO/Basha ndalet në Lezhë: Nevojë urgjente për grupe vlerësimi nga inxhinierë...

Lulzim Basha ka vijuar takimet me banorët e prekur nga tërmeti i 26-Nëntorit, ndërsa sot është ndalur në Lezhë. Vetë kryeopozitari ka treguar momentet e...

FOTO/Basha sërish thirrje: S’duhet humbur kohë, 150 mln $ për oligarkët...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka vizituar sot banorët në Rrëzë të Krujës ku me dhjetera familje me fëmijë të mitur janë në qiell...

Ftesa nga Rama, Basha i kthen përgjigje nga Durrësi, opozita ka...

Kreu i opozitës, i ndodhur në lagjen nr 7 në Durrës, iu pergjigj ftesës së kryeministrit Edi Rama, për të bashkuar forcat dhe per...

Rama mesazh të prekurëve nga tërmeti, ku do t’i gjejnë festat...

Ka nisur dhe sot mbledhja e kryeministrit Edi Rama dhe ministrave te cileve u ka ngarkuar detyra pas situatës me tërmetet. Të gjithë qytetaret, banesat...