Tag: banore

Biznesi flet dhe tregon problemet, Basha krahë tyre: Vendimi i qeverisë...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijuar takimet me bizneset e vogla në njësinë nr.8 në Tiranë ku është njohur me ankesat. Pronarët e bizneseve të...

Rikthehen shembjet në Astir të hënën, ish-deputeti zbardh paralajmërimin e ...

IKMT do të rikthehet te zona e Astirit me te tjera shembje te banesave të banorëve, fakt i cili eshte konfirmuar dhe nga ish-deputeti...

“Po e paguajmë vetë dhe kemi hyrë në borxhe“, Banorët denoncojnë...

Teksa ndodhej sot ne Durres, lideri demokrat ka hasur shqetësimet e banorëve lidhur me bonusin e qerave. Një muaj e gjysëm pas tërmetit, banorë të...

Berisha publikon mesazhin e qytetares: Inxhinierët show, asnjë shkresë zyrtare për...

Tashmë që tërmeti dëmtoi qindra banesa, mbetet shume e rendesishme ekspertiza e inxhiniereve, për të verifikuar banesat nëse jane të  banueshme. Ish-kryeministri Sali Berisha ka...

FOTO/Basha ndalet në Lezhë: Nevojë urgjente për grupe vlerësimi nga inxhinierë...

Lulzim Basha ka vijuar takimet me banorët e prekur nga tërmeti i 26-Nëntorit, ndërsa sot është ndalur në Lezhë. Vetë kryeopozitari ka treguar momentet e...

FOTO/Basha sërish thirrje: S’duhet humbur kohë, 150 mln $ për oligarkët...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka vizituar sot banorët në Rrëzë të Krujës ku me dhjetera familje me fëmijë të mitur janë në qiell...

Ftesa nga Rama, Basha i kthen përgjigje nga Durrësi, opozita ka...

Kreu i opozitës, i ndodhur në lagjen nr 7 në Durrës, iu pergjigj ftesës së kryeministrit Edi Rama, për të bashkuar forcat dhe per...

Rama mesazh të prekurëve nga tërmeti, ku do t’i gjejnë festat...

Ka nisur dhe sot mbledhja e kryeministrit Edi Rama dhe ministrave te cileve u ka ngarkuar detyra pas situatës me tërmetet. Të gjithë qytetaret, banesat...

Situatë e rënduar humanitare, banorët e Laçit i ankohen Bashës: Nuk...

Lideri demokrat, pa bërë  zhurmë mediatike ndodhet gjithmone në terren me gjithe ish-deputetët të cilët po iu gjenden afër banorëve duke inspektuar dhe parë...

E RENDE/Dy nga tri pallatet e shembura në Thumanë ishin shpallur...

Ekspertët inxhinierë dhe jo vetëm, kanë arritur të jepin dhe shpjegime nga ana arkitekturore dhe e ndërtimit të banesave që u shemben nga tërmeti...