FOTO/Rikthehen tërmetet, lëkundje në Shqipëri dhe në Greqi

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë sërish në vendin tonë dhe pse epiqendra ka qene diku tjetër.  Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter kanë rikthyer panikun në vendin fqinj, Greqi.

Mediet raportojnë se lëkundja e parë është shënuar në ishullin e Kretës, në orën 03:42, në brigjet e Tymbaki.

Ndërkohë, pak minuta më vonë, në orën 03:58, është shënuar një tjetër lëkundje, në një zonë detare 22 kilometra në jugperëndim të Zakynthos. Nga tërmetet nuk raportohet për probleme, por lëkundjet kanë krijuar panik te qytetarët, në orët e para të mëngjesit.

Ndërkohe që gjatë natës një tërmet i shkalles 3.1, ka rene në vendin tonë me epiqendër në Diber. Lekundjet jane ndjere ne Elbasan, Korçë dhe deri në Maqedoninë e Veriut.

K.B/DRONI.al

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje