“Rama ka mendjen të reklamojë atletet”, Këlliçi flet për shifrat: Kriza në ekonomi po zbras Shqipërinë

0Shares
0

Kyetari i Forumit Rinor të PD, Belind Këlliçi ka reaguar së fundmi, duke ironizuar qëndrimin e kryeministrit Edi Rama në takimet jashtë vendit, duke u ndaluar tek udhetimi i tij i fundit në New York.

Këlliçi thotë se Edi Ramës nuk i shkon për shtat të reklamojë atletet dhe ekspozitat e tij, duke marrë parasysh gjendjen ne te cilën ndodhet vendi.

Demokrati i referohet shifrave të fundit të publikuar ndaj dëshirës së madhe të të rinjve per te ikur nga Shqipëria dhe për këtë bën përgjegjës kryeministrin.

REAGIMI I KELLICIT

Kriza ekonomike po e zbraz Shqiperine ndersa Kryeministri e ka mendjen te reklamoje atletet dhe te hape ekspozita pikture.

285 mije te rinj planifikojne te ikin nga vendi ne vitet ne vijim, shumica prej te cileve jane te afte per pune e profesioniste. Keto te dhena kane dale nga anketa e fondacionit gjerman Friedrich Ebert, per Edukimin e te rinjve ne Europen Juglindore.

26% e te rinjve kane pohuar se deshirojne te emigrojne ne Gjermani, ne vendin ku Edi Rama vetem pak dite me pare hapi nje tjeter ekspozite me shkarravina, nga me te shtrenjatat deri me sot!

Shqiperia sot renditet nder vendet e para ne rajon e Europe per emigrimin e trurit. Per shkak te pamundesise per te gjetur nje pune, shumica e atyre qe duan te ikin e planifikojne emigrimin ne nje periudhe te afert prej gjashte muajsh.

Me Edi Ramen ne krye Shqiperia po zbrazet, dyert e Europes mbeten te mbyllura, varferia po shtohet dhe vetem ai dhe nje grup oligarkesh po pasurohen duke vjedhur perdite e me shume Shqiperine!

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje