“Kush tradhtoi?!” Gazetarja ngre pikëpyetjet: Çfarë nuk u tha për kokainën e sekuestruar në Durrës

Ato që policia deklaroi në konferencën për shtyp nuk janë informacionet e mjaftueshme për ngjarjen me kontinierët në portin e Durrësit.

Gazetarja e kornikës Anila Hoxha, në një shkrim në rrjetet sociale, ka ngritur disa pyetje, sipas të cilës policia nuk u dha përgjigje, veçanërisht se pse biznesmeni Gentian Malindi nuk u arrit të vihej në pranga.

Postimi i plotë i gazetares: 

Cfare nuk thuhet ne konference:

1.Trafikantet kane marre vetem pakot e orizit qe me pas ne arratisje e siper ja lane policise  [????]

2.Trafikantet nuk erdhen te merrnin drogen ne kontenierin tjeter, cka e detyroi policine qe nen efektin e deshtimit te shkoje dhe ti marre vete pakot dhe sot te deklaroje si droge te kapur 137 kg. Qe natyrisht ishte oriz e gjitha .

3.Njeri nga pritesit eshte peshkatar

4.Pritesi tjeter ishte roje dhe hyri permes badge te portit

5.I treti ne kerkim, ishte ai qe priste ne makinen gri me targa te huaja

Droga me dorezim te kontrolluar qe ishte zevendesuar me oriz ishte vetem 22 kg, dhe per kete ngarkese u kapen ata dy fakirat. Dy ngarkesat e tjera qe ne total bejne 137 kg nuk u terhoqen.

Perse ?

Kush tradhetoi ?

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje