Tag: gazetarja

SMS-të e presionit të Erion Veliaj, reagon gazetarja Beti Njuma

Ditën e shtunë, Ora News publikoi disa mesazhe mes pronarit të saj Ylli Ndroqi dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, ku ky i fundit ofendon gazetaren Beti Numa...

FOTO/Amaneti i Moikom Zeqos, gazetarja zbulon bisedën e fundit: Ah moj...

Studiuesi dhe shkrimtari i mirënjohur, Moikom Zeqo nuk i mbijetoi dot sëmundjes së rëndë, prej së cilës vuante prej vitesh. Zeqo vuante nga leuçemia...

Raportim i pazakontë, gazetarja e emisionit të mëngjesit del me rroba...

Nuk eshte forma e zakonshme e raportimit, por dihet qe Aldo Morning Show mbahet per ngjarje te pazakonta dhe eshte nje emision qe do...

Gjendet e vdekur në banesë gazetarja në Prishtinë, motra e këngëtarit...

Është gjetur e vdekur në banesë gazetarja dhe kompozitorja e njohu në Kosovë Violeta Rexhepagiq. Prej vitesh ajo ishte pjesë e RTK, kanali televiziv...

Guxoi të raportonte mbi gjendjen e spitalit ku trajtohen të sëmurët...

Gazetarja e portalit Nova.rs, Ana Lalic, është arrestuar të mërkurën nga policia nën akuzën e përhapjes së panikut. Lalic raportoi kushtet skandaloze në spitalin...

Gazetarja kineze flet shqip dhe tregon çfarë ka ndodhur deri tani...

Viktimat e coronavirusit në Kinë janë rritur në 25 ndërsa rastet e infeksionit janë 616. Një qytet në Kinë ku e ka origjinën edhe virusi...

I dhanë fund martesës së tyre, sot gazetarja hap biznes me...

Gazetarja e njohur e kronikës, Anduena Nallbani ka një histori të veçantë të jetës së saj, pak ndoshta e pazakontë për shumë te tjerë. Ajo...

FOTO/Vrasja mafioze e gazetares malteze, arrestohet biznesmeni, po arratisej nga vendi...

Policia ka një të dyshuar kryesor për vrasjen e bujshme të gazetares nga Malta, e cila u vra pas një bombe të vendosur në...

“Nuk ishte vendimi im”, gazetarja njofton se nuk do të jetë...

Prezantuesja dhe gazetarja e njohur Ola Bruko, ka pranuar publikisht largimin nga moderimi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët”. Mbrëmjen e kaluar, në transmetim u vu...

VIDEO/Gazetarja kapet e papërgatitur gjatë raportimit “live”, djali i saj futet...

Kur transmetimi është i drejtpërdrejtë jo çdogjë mund të jetë në kontroll. Gazetarja e NBC, Courtney Kube, e cila mbulon lajmet e sigurisë kombëtare...