3 të shpallurit në kërkim kapen nga policia, zbulohet vepra penale dhe akuza mbi ta

Tre persona të shapllur në kërkim janë kapur në Krujë. Burime zyrtare nga policia informojnë se të tre shtetasit ishin dënuar ne mungesë dhe duhej te vuanin denimin me burg.

Në vijim të punës për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të personave të shpallur në kërkim specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë kanë bërë të mundur ekzekutimin e vendimeve të Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë, për shtetasit:

H. M., 64 vjeç dhe E. D., 24 vjeç, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” e kryer në bashkëpunim dhe H. Rr., 64 vjeç, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, të tre banues në Krujë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme.”,-informon policia.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje