Vokshi risjell dokumentat e Hipotekës për të zbuluar mashtrimin e Ramës për truallin e Teatrit Kombëtar

Ish deputetja e partse  demokratike Albana Vokshi ka postuar ne rrjetin social facebook dokumentat e hipotekes , duke thene se si genjeu Rama per truallin e teatrit.

Postimi I plote:

E vetmja e vërtetë për Teatrin Kombëtar është grabitja prej tij e 5522 metra katrorë tokë në pronësi të Teatrit Kombëtar dhe 2945 metra katrorë tokë që i takon Bashkisë Tiranë dhe institucioneve të tjera shtetërore, gjithësej 8467 metra katrorë tokë publike.
Edi Rama bëri sot të vetmen gjë që di të bëjë më mirë: të mashtrojë për të mbuluar vjedhjen.

Faktet e renditura në video tregojnë se ai është kumbari i mafias së ndërtimit. Është e qartë se ai nuk do Teatrin. Ai do tokën e Teatrit dhe tokën publike për t’ia dhënë kompanisë që vetë ka caktuar për një projekt nga ku fitimet janë 200 milionë euro.
Fakti që kumbari i mafias së ndërtimit refuzon të presë vendimin e Gjykatës Kushtetuese, është tregues se projekti i tij kriminal nuk ka lidhje artin, nuk ka lidhje me një teatër modern, por është një vjedhje e madhe.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10157589189939429&set=a.10151246155859429&type=3&eid=ARAyUULkuPFr-qcWVQEMORIA5YhGtEfk-0jUXg1UaKtdIjL0LaveuK3YtfNeGw9AfafvrI3XBriL1E6D

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje