Memaliaj/ Ngjarje kriminale, dhunohet gazetari i mirënjohur

Ndaje

Dhunohet gazetari i mirenjohur Piro Nase ne krye te detyres, nga i veteshpalluri Kryetar Bashkie aty Gjolek Gucaj, si produkt i procesit kriminal te 30 Qershorit, shkruan ne nje postim te tij, ish deputeti i PD, Tritan Shehu.

Postimi i Tritan Shehut:

Z. Pirro sulmohet nga ky bicim Kryetar vecse po filmonte momentin qesharak kur Kryetarja e PS Etmonda Harizi, po i vendoste atij shiritin Kuqe Zi.

Atij gjate “sulmit” i flaket edhe aparati profesional.
Me tej gazetari kercenohet nga keta te dy si dhe nga “keshilltari” i PS Luan Halilaj per ta te fshire regjistrimin e realizuar.
Nje skene kjo e denje per ate proces banditesk votimi, qe pa asnje dyshim nuk mund te prodhonte produkt tjeter.

Populli me vlera te vecanta i Memaliajt, ashtu sic perbuzi ate farse votimi me 30 Qershor duke e bojkotuar masivisht, apo duke nxjerre qindra flete votimi te pa vlefeshme, shume shpejt do ta flake ne “kosh” kete pseudo kryetar nepermjet procesit te aferte zgjedhor lokal e politik bashke.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje