VIDEO-LIVE/Policia rrethon Teatrin Kombëtar

0Shares
0

Edhe pse artistët e kanë gdhirë dhe kanë qëndruar që prej të enjtes natë ditë duke mbrojtur godinën, policia ka rrethuar Teatrin duke formuar kordonin.

Artistët ndodhen ende aty dhe po bëjnë rezistencë, ndërsa shprehen se do ta mbrojnë me jetën. Sipas tyre, është duke u vjedhur një pasuri publike me një projekt mafioz, e votuar dhe e miratuar as nga 10% e elektoralit në parlament.

Nuk dihet nëse është planifikuar të prishet tani, pasi për këtë godinë Aleanca e ka mbrojtur për më shumë se 1 vit.

(vijon..)

Diktatura ne veprim..kush nuk revoltohet tani, nuk meriton as te quhet shqiptar..

Publiée par Ervin Goci sur Mardi 23 juillet 2019

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje