Ndodh për herë të parë! Vetingu kthen prokurorin dhe njeherë në bankat e shkollës

Ndaje

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka kthyer sërish në shkollë Drejtuesin e Prokurorisë së Apelit të Shkodrës, Elvin Gokaj.

Vendimi u mor për mungesë të theksuar profesionalizmi. Gokaj ka rezultuar korrekt dy kriteret e tjera atë të pasurisë dhe pastërtisë së figurës, por çka e penalizion është profesionalizmi i tij.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit mori vendim me shumicë votash që prokurori Elvin Gokaj të ndjekë sërish Shkollën e Magjistraturës. Kështu, KPK vendosi të pezullojë për 1 vit prokurorin derisa ai të përfundojë studimet për të plotësuar kështu kriterin e profesionalizmit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje