Vrasja e Festim Latos? Reagon policia holandeze për herë të parë: Mund të jetë…

0Shares
0

Policia holandeze ka reaguar për herë të parë pas lajmit se presidenti i vetëshpallur i Republikës së Çamërisë, Festim Lato, është vrarë në një atentat në Hollandë.

Në njoftime në faqen e tyre zyrtare në Twitter, efektivët holandezë shkruajnë se viktima nuk është identifikuar ende, por dyshohet se bëhet fjalë për një shtetas polak.

S’kemi ende një konfrimim përfundimtar. Hetimi për identitetin e viktimës po përparon, mund të jetë nga Polonia,”– shkruhet ndër të tjera në njoftime.

Ndonëse policia holandeze është duke vijuar hetime dhe ende nuk ka dalë me një version zyrtar, familjarët pretendojnë se ata janë lajmëruar mëngjesin e sotëm nga autoritet holandeze, të fundit këto që i kanë konfirmuar vrasjen.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje