Nuk ka qetësi për Ramën/ Thirrje për protesta ditën e hënë. Ja ç’pritet të ndodhë

Ndaje

Java e ardhshme pritet të rikthejë protestat në Shqipëri.
Pas pr/ligjit të qeverisë për rritur me 20 lekë litrin e karburantit, pavarësisht se Shqipëria ka aktualisht çmimet më të larta në rajon dhe Europë, në rrjetet sociale po bëhen thirrje që ditën e hënë qytetarët, kryesisht përdoruesit e automjeteve, të protestojnë kundër kësaj nisme të qeverisë.

“Ditë e hënë, datë 15 korrik, të gjithë drejtuesit e automjeteve të fikin automjetet e tyre në rrugë, rrethrrotullime dhe kryqëzime prej orës 12:00-15:00 në shenjë proteste për uljen e çmimit të naftës, minimumi në 150 lekë të reja për litër”, lexohet në posterin e publikuar në rrjetet sociale.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje