Xhudisti kosovar shtrin përdhe xhudistin rus

Ndaje

Nuk kanë të ndalur sukseset e sportistëve kosovarë në xhudo dhe një i tillë u arrit kësaj radhe në garën që po zhvillohet në Hungari.

Akil Gjakova ka mundur të rrëmbejë medaljen e artë në Grand Prix në Budapest duke mundur në finale xhudistin rus Georgii Elbakiev.

Krasniqi u shpall kampion në kategorinë deri në 73 kg dhe tashmë ka mbledhur dhe 700 pikë olimpike për në Tokio.

Kjo medalje është e treta për xhudistët kosovarë në këtë Grand Prix pas dy të argjendtave që fituan një ditë më parë Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje