FOTO/Basha vijon me hapa të tjerë, takime dhe bisedime të rëndësishme në selinë blu

Ndaje

Lëvizja e fundit  e ndërmarrë nga lideri demokrat është takimi me krerët e Bashkive të Djatha.

Kryetari i Opozitës Lulzim Basha po zhvillon takimin në selinë blu, ku në qendër të këtij takimi është vijueshmëria e aksionit opozitar. Burime nga PD-ja tregojnë se ky është një takim konsultativ, që vjen në vazhdën e takimeve të z.Basha në rrethe.

“Basha do diskutojë gjerësisht axhendën e opozitës, ndërsa të premten pritet të mbledhë Kryesinë dhe ish-grupin parlamentar”, thanë të njëjtat burime.

Pritet të merret dhe një vendim lidhur me protestat, pasi opozita njoftoi rikthimin e tyre duke qënë se pjesë e kauzave të tyre u bënë dhe zgjedhjet e 30-Qershorit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje