FOTO/Taulant Balla përqesh qytetarët e Elbasanit, mesazhi

Ish-deputeti Luçiano Boçi ka publikuar një mesazh elektronik që u është dërguar gjithë qytetarëve nga Elbasani lidhur me votimet partiake që pritet të mbajë nesër mazhoranca.

Mesazhi mban emrin e Tualant Ballës, i cili shihet t’iu lutet qytetarvëe të votojnë, ndonëse në Elbasan kandidon vetëm një person.

Boçi e quan tallje me qytetarët këtë përpjekje të socialistëve, ndërsa tregon se Elbasani e ka vendosur se çfarë do të bëjë në 30 Qershor.

POSTIMI I PLOTE

Ja si tallet Taulanti dhe Rama me qytetarët e Elbasanit!
I çojnë sms me lezet për t’i nxjerrë në votime me detyrim.
Nuk mbaron këtu.
Bëjnë sikur nuk e dinë që në Elbasan është vetëm një kandidat në garë, si dikur para vitit ‘90 dhe e mbyllin sms-në me fjalinë përqeshëse:
“Ti voto kush është më e mira për ty”
Në fakt Elbasani e Shqipëria e di se kush është më e mira për ta:
Refuzimi i zgjedhjeve moniste dhe farsë.
#EdheUnë
#NukVotoj

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje