Tag: votimet

E FUNDIT/Basha komenton përjashtimin e Klevis Balliut, ironizon keq Asamblenë Kombëtare...

Lideri i Opozitës Lulzim Basha ka folur sot edhe për deklaratat e kryeministrit Edi Rama për procesin e votimit të kandidatëve të PD-së. Teksa...

LETRA/PD e Korçës nuk i dha mundësinë për t’u bërë deputet,...

Banorët e Astirit kanë reaguar me një ndjesë publike ndaj ish-deputetit demokrat Klevis Balliu, pasi këtij të fundit strukturat e Korçës nuk i besuan...

Prokuroria shpall moskompetencën, kreu i PD në Fier nxjerr formularët: Me...

Kreu i PD në Fier, Luan Baçi shkruan se Prokuroria e Rrethit Gjyqësor ka shpallur moskompetencë për të hetuar formularët që janë shpërndarë në...

EMRAT/PD përparon në fazën tjetër, caktohet komisioni i vlerësimit të kandidatëve...

Partia Demokratike ka caktuar komisionin e Vlerësimit të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Pesë emrat e përzgjedhur janë figura të spikatura në...

E FUNDIT/Kuvendi miraton me 106 vota pro ndryshimet kushtetuese

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot me 106 vota pro dhe 10 kunder, ndryshimet kushtetuese për të prekur rregullat e garës në zgjedhjet e...

FOTO/Opozita sherr për ndryshimet kushtetuese, deputetët që votuan kundër, Hajdari: Ditë...

Mediat kanë zbuluar  fletën e votimit që kishin deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese. Kuvendi ka nisur punimet prej orës 10:00, ndersa nga votimet...

Akuza e fortë e deputetit: Disa deputetë opozitarë kanë votuar në...

Deputeti i opozitës parlamentare, Adriatik Alimadhi nga foltorja e Kuvendit tha se disa deputetë opozitar kanë votuar në emër të kolegëve të tyre, në...

Maqedonia e Veriut, votohet me 101 vota “pro” qeveria teknike

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut votoi me 101 vota “pro”, asnjë “kundër” dhe asnjë “abstenim” qeverinë e re teknike të drejtuar nga...

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, incidentet e para: Ndalohen dy...

Sot në Kosovë mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat erdhën si shkak i largimit te Haradinajt nga qeveria disa muaj më parë. Mediat kosovare...

Xhelal Mziu çon në gjykatë votimet e 30 qershorit

Kryetari aktual i bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu la paditur në gjykatë procesin e votimeve monopartiake të 30 qershorit. Mziu kërkon nga Gjykata e Tiranës...