Ylli i Hollywood shokon me historinë e saj: Jam përdhunuar 3 herë, mbeta edhe shtatzënë

Ndaje

Ylli i Hollywoodit Ashley Judd ka treguar para të gjithëve sesi është bërë tre herë viktimë e përdhunimit.Aktorja, humanitare dhe aktiviste e #MeToo po fliste të enjten  në Samitin Botëror të Grave në New York City.

Veprimtaria vjetore përmban fjalime dhe diskutime panelesh që adresojnë çështjen qendrore, “A munden gratë të shpëtojnë botën?”

Judd drejtoi ligjin e ri të Xhorxhias për abortin e miratuar muajin e kaluar, i cili ndalon procedurën e abortit nëse zbulohet një rrahje zemre e fetusit edhe pse kjo mund të ndodhë para se një grua të kuptojë se është shtatzënë.

“Siç të gjithë e dinë, dhe unë jam shumë e hapur për këtë, unë jam një mbijetuese e tre herëve të përdhunuar”,-tha Judd.

“Një nga rastet kur u përdhunova ishte konceptimi. Dhe unë jam shumë e lumtur që kam qenë në gjendje për të hyrë në abort të sigurt dhe ligjor. Për shkak se përdhunuesi, i cili është Kentuckian, ashtu siç jam, dhe unë banoj në Tennessee, kishte të drejta të atësisë në Kentaki dhe Tennessee, nuk mund te lejoja që të ndaja prindërimin me perdhunuesin tim dhe ndaj abortova.

Judd tha se “të kesh akses të sigurt në abort ishte personalisht e rëndësishme” për të.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje