FOTO/ Telat me gjemba, Paloka: A mund të quhet më Parlament?

Frika nga protesta e nesërme para Parlamentit ka detyruar Gardën e Republikës të ndërmarrë masa ekstreme për ruajtjen e tij.

Siç shihet edhe në foton e mëposhtme, institucioni që duhet të jetë tempulli i demokracisë është shndërruar në një burg të sigurisë së lartë në dikaturat komuniste.

Ky veprim ka sjellë edhe reagimin e nënkryetarit të PD, Edi Paloka.

“A mund të konsiderohet më institucion i përfaqësimit të popullit, një Parlament që rrethohet me tela me gjemba nga frika e popullit?!”, shkruan Paloka.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje