Tag: protesta e opozites

U arrestua se dogji një gomë gjatë protestës së opozitës, i...

Ermal Maloku është një nga të arrestuarit për shkak se kanë marrë pjesë në protestat e herëpashershme të opozitës. Maloku gjatë një interviste për...

Protesta, te rinjte lidhin gojen me ERTV e Rames

Dhunimi i lirisë së shprehjes, të rinjtë mbyllin gojën me ERTV-në e Rames,  je nga shfaqjet e protestes se sotme ne Tirane. Protestuesit në shenjë...

Recitohet poezia ‘Hakerrim’ e Ali Asllanit ne proteste, lexoni vargjet plot...

Poezia “Hakërrim” e Ali Asllanit që po recitohet tani nga pedagogia Taulanta Jaupi flet për kohën e maskarenjve që mbizotëronte në trojet e shqiptarëve...

Supriza qe po ndez protesten, ne megafone pergjimet e vjedhjes se...

Simbolet e protestës së sotme janë frymëzuar nga përgjimet e dosjes 339 dhe 184, të vjedhjes së zgjedhjeve nga Edi Rama në bashkëpunim me...

Enigma e madhe e protestës, cfarë ka brenda shtatores së mbuluar

(foto eshte bere para nisjes se protestes) Protesta e sotme ka disa surpriza të reja dhe një ndër to është edhe shtatorja e mbuluar para...

Mbushet Bulevardi qendror, edhe mijëra fëmijë në protestë

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” është mbushur me mijëra protestues në pritje të zhvillimit të protestës së 9 kombëtare të opozitës. Kreu demokrat, Lulzim Basha ka...

”Ne proteste me grate dhe femijet”

Kryetarja e LGDSh Albana Vokshi fton grate dhe vajzat shqiptare ne proteste. Te gjithe bashke me femijet, per femijet tane, shkruan ajo. Postimi i Vokshit: Shqipëria...

Lefter Maliqi: Kuvend ilegjitim, do i bashkohem të premten protestës së...

Opozita përgatitet të mbajë këtë të premte në orën 20.00, protestën e saj të nëntë kombëtare. Por risia në këtë protestë duket se do...

VIDEO/ Rama devijon rrugën nga Dardha, ja se si policia dhunon...

Kryeministri Edi Rama dhe eskorta e tij të frikësuar nga turma e protestuesve që i prisnin në hyrje të rrugës Bilisht-Korçë, janë detyruar që...

VIDEO/ Rama ndërron rrugë prapë! Nga frika e qytetarëve, shkon klandestin...

Kryeministri Rama është pritur sërish me protesta ditën e sotme gjatë takimit të tij për fushatën elektorale në Korcë. Një numër i madh qytetaresh dhe...