LAJM I FUNDIT/Gjykata vendos arrest me burg për Balilin

Ndaje

Klement Balili do të qëndrojë pas hekurave deri në përfundim të Gjykimit.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot masën e sigurisë dhe e ka njohur Balilin me akuzat. Provë më të fortë prokuroria ka përgjimet që e implikojnë në trafikun e drogës.

Ndërkohë avokati i tij,Dhori Sollaku jashtë gjykatës i qëndron të njëjtës deklaratë të djeshme, ku shprehet se nuk ka asnjë provë që ai është përfshirë  në trafik droge.

Balili akuzohet për “Trafikim të lëndëve narkotike në bashkëpunim, “pjesëmarrje në grupin e strukturuar kriminal”, “Refuzim për deklarim, mosdeklarim, fshehje ose deklarim i rremë i pasurive”, si dhe për “Pastrim parash”.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje