Tag: gjyq

EMRAT/Avdylajt shkojnë në gjyq, ja akuzat ndaj tyre

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit kalon për gjykim çështjen e dosjes 339. Vendimi është marrë nga gjykatësja Irena Gjoka e cila...

DETAJE/Rama çon në gjyq Haradinajn, e padit për shpifje

Kreu i ekzekutivit shqiptar, ka ushtruar padi ndaj homologut të tij nga Kosova, Ramush Haradinaj. Padia e Ramës, të cilën e ka siguruar “Betimi...

Pas dëmshpërblimit Ardian Fullani ngre padi në Strasburg, ja çfarë kërkon

Ish guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani ka ngritur një padi në Gjykatën e Strasburgut për shkarkimin e tij. Fullani ka paditur Këshillin Mbikqyrës...

“Më lironi tani se nuk kam lokal”, Gjykata lë në burg...

Gjykata e Apelit të Vlorës ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për Mihal Kokëdhimën. Mihal Kokëdhima akuzohet për  veprat penale...

FOTO/Vranë avokatin grek për 100 mijë euro, ja çfarë bëjnë...

Kanë dëshmuar sot në gjykatën greke të akuzuarit për vrasjen e avokatit Mixalis Zafiropoulos. Autori i vrasjes, Ibrahim Brahimaj, ka thënë se nuk kishte...

Ja ç’thanë në gjyq dy të rinjtë që masakruan me thikë...

Burg pa afat për dy autorët e dyshuar të vrasjes së Florian Selimit, te cilet dje ne gjyq nuk e pranuan akuzen dhe as...

DETAJE/Hiti “Dark Hose” i kopjuar, Katy Perry përballet me gjyqin dhe...

Hiti i Katy Perry në "Dark Horse" rezulton kopje në mënyrë të padrejtë e një pjese të një kënge rap  nga viti 2009. Ky...

Reagon Becchetti pasi fitoi 110 mln euro në gjyqin kundër shtetit...

Pas lajmit tashmë të konfirmuar se Shqipëria do duhet t’i paguajë 110 milionë euro biznesmenit italian Francesco Becchetti, sipërmarrësi i “Agon Channel” ka folur...

Çfarë po ndodh tek gjyqi i grupit “Shullazi”, ja kush mungon

Për të 15-n herë ka deshtuar procesi gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe 4 të pandehurëve të tjerë: Gilmando Danit, Endrit Qyqes, Endrit Zelës dhe...

Masat e sigurisë ndaj të arrestuarëve, reagon ashpër Ademi: Kjo është...

Kryetarja e Bashkisë në Shkodër Voltana Ademi ka reaguar ashpër ndaj vendimeve dhe masave të sigurisë që u janë caktuar të arrestuarëve, përfshirë këtu...