FOTO/Një histori si e Stephen Hawking, dashuria që i bën ballë sulmeve

Ndaje

Dashuria nuk njeh moshë, gjini e nuk ka kufizime dhe as kushte.  Kështu kemi dëgjuar të thuhet për dashurinë e vërtetë, ndonëse ka dhe qëndrime të tjera se ajo nuk ekziston.

Por historia e çiftit të mëposhtëm është më të vërtetë e veçantë dhe duket se po i reziston dhe qindra komenteve negative dhe sulmeve.

Një vajzë dhe i dashuri i saj me aftësi të kufizuara janë sulmuar vazhdimisht nga rrjeti, për shkak të marrëdhënies së tyre.

Hannah Aylward, e cila është në gjendje të mirë, është takuar me Shane Burcaw, i cili ka një sëmundje neuromuskulare të quajtur “Atrofi muskulare spinale”, për tre vjet.  Por romanca e çiftit është quajtur “anormale” dhe “e neveritshme”.

Ata kanë marrë komente negative pas publikimit të disa videove-vlogs frymëzuese nëpërmjet llogarisë së tyre në YouTube, Squirmy and Grubs, për marrëdhëniet e tyre të ndërlidhura.

Vetë 26 vjeçari me aftësi të kufizuara, i cili ka përdorur një karrocë nga mosha dy vjeçare, tha: “Sa herë që vendosim një episod të ri në vlog tonë, njerëzit në mënyrë të pashmangshme komentojnë keq, duke na sulmuar se pse dreqin ne dalim bashkë “.

Një tjetër person pa dashje ka shkruar se ai ishte një “djalë i mirë”, por pohoi se partnerja e tij duhet të ishte kujdestarja e tij me pagesë, pasi nuk mund të ishte e dashura, ndryshe do të quhej e çmendur.

K.Balliu/DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje