VIDEO/’Ju na prishët ëndërrat tona’, studentët protestojnë, Kryeministria mbyll grilat e dritareve

Ndaje

Studentët janë zhvendosur para Kryeministrisë, nga ku adresojnë thirrje për plotësimin e kërkesave të tyre.

Studentët nuk dorëzohen në plotësimin e kërkesave të tyre. Fillimisht ata protestuan para Parlamentit ku në mbështetje të tyre erdhën dhe shumë figura të njohura si Robert Aliaj apo Taulant Muka.

‘Nuk ka heshtje, nuk ka pritje’ thonë studentët, teksa lëshojnë thirrje se nuk duan më mashtrime dhe do të mbrojnë të ardhmen e vonuar.

Ajo që vihet re nga pamjet e fundit, është se Kryeministria ka ulur të gjithë grillat e cila në fakt është një mesazh që nënkupton se Kryeministria nuk ka ndërmend ti dëgjojë zërat dhe kërkesat e studentëve.

Kryeministri Edi Rama këmbëngul ende në dialog në mënyrë që të plotësojë kërkesat e tyre. Gjatë ditës së sotme, ai ka reaguar disa herë, ndërkohë që kujtojmë se doli nga dera e jashtme e Kuvendit për të mos u përballur me studentët./Droni.al

LIVE – Studentët në ditën e 9-të të protestës.

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur Jeudi 13 décembre 2018

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje