Të shtënat me armë në Mat, vritet punonjësi i Bashkisë, dy të tjerë të plagosur

Ndaje

Të shtëna me armë u dëgjuan pak para minutash në Mat. Ende nuk bëhen me dije shumë detaje lidhur me ngjarjen, por deri tani mësohet  se ka një të vrarë dhe 2 të plagosur.

Bëhet fjalë për dy punonjës të bashkisë të cilët kanë mbetur të plagosur dhe një tjetër ka mbetur i vdekur.

Sipas News 24, viktima është një punonjës i bashkisë së Matit, pasi është qëlluar me armë zjarri nga një banor i zonës.

Punonjësit e Bashkisë, ( të cilët janë shoferët e Bashksië Mat, Kujtim Hoxha dhe Erzen Aliaj të cilët janë një gjendje të rënduar shendetësore),po shkonin të hapnin një rrugë që ishte e bllokuar dhe aty ata janë qëlluar nga banorët e zonës.

Nuk dihen endet motivet e ngjarjes së rëndë, por policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje