Air Shqipëria nis fluturimet, Rama tregon destinacionet e para dhe emrat shqiptarë të avionëve

Ndaje

Linja ajrore Air Shqipëria nis pasnesër fluturimin e parë ndërkohë që nesër është ceremonia e hapjes. Kryeministri Edi Rama ka rrëfyer sonte në Open të Eni Vasilit në top channel edhe vendet ku ajo të kryejë fluturimet e para.

Kryeministri tha se linjat e para që mbulohen nga Air Albania janë ato të Romës, Milanos, Bolonjës dhe Londrës. Më pas pritet që aktiviteti të zgjerohet edhe në Ballkan dhe nga fundi i vitit 2019 të sigurojë edhe fluturimin Tiranë-Nju Jork.

Duket se linja tani ka vetëm dy avionë që kanë edhe emrat e tyre. I pari thirret Lasgush dhe i dyti Migjen.

Kryeministri suguroi se kushtet e fluturimit dhe cmimet e biletave do të jenë tërheqëse. Po ashtu ai tha se në avion do të jetë gjithcka shqiptare.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje