Basha nxjerr videon me korrupsionin e Rames

Ndaje

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka postuar mëngjesin e sotëm në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një video ku tregon se si po varfërohen shqiptarët çdo ditë.

Teksa sulmon kryeministrin Edi Rama, lideri i PD-së thekson se shkak është bërë korrupsioni i kësaj qeverie.

“Shqiptarët varfërohen çdo ditë nga korrupsioni i qeverisë Rama”, thuhet në dixhiturën e videos në fjalë.

Shqiptarët varfërohen çdo ditë nga korrupsioni i qeverisë Rama:

Publiée par Lulzim Basha sur Jeudi 13 septembre 2018

 Po ashtu Basha thekson se aferat me tenderat, 229 milionë eurot kanë shkuar për luks qeveritar. “Sa më gjatë kjo qeveri, aq më shumë korrupsion, aq më i varfër populli”, thuhet më tej në video.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje