FOTO/I dha Shqipërisë vendin e 5 në Eurovision, këngëtarja i jep fund beqarisë

Ndaje

Të gjithë e mbajmë mend kur këngëtarja shqiptare e Kosovës, Rona Nishliu na përfaqësoi në Eurovisionin e vitit 2012 me këngën ‘Suus’. Me një perfomancë rrënqëthese, Shqipëria atë vit arriti të renditej në vendin e 5, renditja më e mirë në historinë e pjesëmarrjes së Shqipërisë në konkursin evropian të këngës.

Lajme të reja vijnë nga këngëtarja e talentuar. Është mësuar se këngëtarja i ka dhënë fund beqarisë.

Dhe pse Rona e ka mbajtur gjithmonë sekrete jetën e saj private, miku i saj i ngushtë Arbër Bytyqi ai i cili e ka bërë të ditur këtë lajm, ka publikuar fotografi nga dita me e rëndësishme e Ronës. “Zëri ynë i bukur është bërë nuse” shkruan ai. /K.Balliu

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje