FOTO/Një ditë para fundjavës, ja çfarë surprizash rezervon moti

Ndaje

Një ditë para fundjavës parashikohet të ketë shira të dobët dhe lokalë.

Përgjithësisht, këtë të premte, do të kemi një mot të kthjellët me përjashtim të zonave Verilindore dhe zonave Lindore. Orët e pasdites do të sjellin vranësira duke gjeneruar shira të përkohshëm. Vranësira të shpeshta dhe shira të izoluar do ketë ekstremi Verilindor i Shqipërisë.

Në shumicën e qarqeve priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ndërsat temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 28 °C
në vendet e ulëta: 16 / 30 °C
në vendet malore: 11 / 26 °C

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje