Vasili për Thaçin: Kufijtë mirë janë, na duhet vetëm t’i mbrojmë si duhet

Ndaje

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit i ka kthyer përgjigje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në lidhje me deklaratën e tij për korrigjim të  kufijve me Serbinë dhe sulmin e bërë ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

“Ekonomia nuk është në rregull as në Shqipëri dhe as në Kosovë. Kush i lë shqiptarët të varfër është armik i tyre.Sa për kufijtë ata mirë janë, na duhet vetëm që t’i mbrojmë si duhet.”, shkruan Vasili në postimin e tij.

Petrit Vasili në Facebook:

Kufijtë janë në rregull. Luftëra të mëdha kanë përcaktuar fituesit dhe humbësit, kanë përcaktuar dhe kufijtë e fituar, kanë përcaktuar dhe shqiptarët si fitues. Dhe fituesi duhet të sillet si fitues e kundërta është faj. Ekonomia nuk është në rregull as në Shqipëri dhe as në Kosovë. Është në krizë ekonomia. Është i madh korrupsioni.

Pastrohen edhe para të pista shumë bile.

Shqiptaret këndej dhe andej kufirit presin ekonomi shumë herë më të mirë dhe më të fortë.

Kush i lë shqiptarët të varfër është armik i tyre.

Sa për kufijtë ata mirë janë, na duhet vetëm që t’i mbrojmë si duhet.

‘Hallet’ e vetes të mos i bëjmë halle të shqiptarëve.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje