Shpëtimi i 3 pushuesve në Lalz/ Del videoja që përgënjeshtron mashtrimin e turpshëm të policisë

Policia në mesazhin e saj zyrtar ditën e djelë, raportoi se kishte shpëtuar tre pushues nga mbytja në Gjirin e Lalzit. Por sot, një qytetar që ishte i pranishëm në plazhin e Durrësit, duke qënë dëshmitar i ngjarjes, tregon se policia nuk ishte fare prezent në ngjarje por ishin qytetarët ata të cilët janë përpjekur fort të shpëtojnë pushuesit që ndodheshin në rrezik.

Lexoni më poshtë reagimin e qytetarit të cilën ish-kryeministri e bëri publike në faqen e tij facebook.

Reagimi i ish-kryeministrit Sali Berisha në Facebook:

Mashtrim banal i Xhafo apo narkopolicise!

Kjo video përgënjeshtron mashtrimin e turpshëm të narkopolicisë për operacionin të shpëtimit imagjinar të tre pushuesve dje në Lalz!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e pushuesit dixhial. sb

“Përshendetje doktor.Mbreme kur u ktheva nga plazhi shen pjeter. hapa televizorin dhe po shikoja lajmet.

Vetem kur shikoj me titra te medhaja policia shtetit shpeton 3 persona nga mbytja un po te dergoj 2 vidjo qe jo qe si kan shpetuar por nuk ishin fare prezent shyqyr qe e kemi akoma ne gjak pak solidaritet qe po te jet per shtetin ne jemi mbyt te gjithe lajmin e pashe te News24”.

https://www.facebook.com/SaliBerisha/videos/1049870861840487/?hc_ref=ARRu5nkFiVkLGgqrMm0r_NcpOdkjZRDfB6-nNlsCUDB5pqrki7BDqN_cWmgD1Ej9fqY&fref=nf

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje