Tag: pushues

LAJM I FUNDIT/Ndërron jetë një tjetër pushues në det

Një tjetër viktimë është shënuar së fundmi. Raportohet se një person ka nderruar jetë në det mëngjesin e kësaj të marte. Ngjarja ka ndodhur në...

Dhërmiu dhe Himara pa drita, vendi “pushtohet” nga moti i keq

Shpërthimi i një transformatori ka lënë pa energji elektrike, mbrëmjen e kësaj të diele, Dhërmiun dhe pjesë të Himarës.Shkak për shpërthimin dyshohet të jenë bërë erërat...

Policia shpeton turistet ceke e shqiptare ne grykederdhjen e Vilunit

Nje numer turistesh ceke dhe shqiptare u shpetuan sot nga policia ne grykederdhjen e Vilunit. Falë ndërhyrjes së shpjetë nga Policia Kufitare dhe FNSH, u...

Viktima e radhës në plazhet shqiptare, mbytet një person në Lezhë

Një tjetër pushues fatkeqësisht ka humbur jetën kete mesditë.  76-vjeçari i identifikuar si Ded Fishta është mbytur mesditën e sotme në plazhin e Tales...

Jepet alarmi, pushuesit në Durrës po helmohen nga shitësit ambulantë

Shumë pushues në Durrës konsumojnë produkte që u ofrohen nga ambulatorët. Por ato nuk kanë asnjë siguri dhe kanë ndodhur jo pak raste helmimesh deri...

FOTO/Nuk mbarojnë ‘të zezat’ për pushuesit në detin e Durrësit, thithin...

Janë të shumta rastet kur pushuesit kanë denoncuar kushtet skandaloze të bregdetit në qytetin e Durrësit. Uji i ndotur i detit nga shkarkimet e...

VIDEO/ Tmerrohen pushuesit në Dhërmi, peshkaqeni shfaqet afër bregut

Dhjetëra pushues në Dhërmi janë tmerruar, pasi kanë parë në breg një peshkaqen. Nga video e mëposhtme, peshkaqeni nuk duket të jetë i përmasave shumë...

Plazhe jo të sigurta, ja bilanci tragjik i mbytjeve në Shqipëri

Në vetëm disa javë në Shqipëri dëgjojmë për raste të të mbytyrëve në plazhe. Më e freskët, ishin dy ngjarjet që ndodhën ditën e...

200 mijë pushues në plazhet shqiptare… ja për cfarë ankohen!

Policia e Shtetit thotë se nga monitorimi gjatë fundjavës i gjithë vijës bregdetare nga Velipoja në Sarandë, niveli i parametrave të sigurisë paraqitet në...

“Kafen mund ta pish vetëm me 70 lekë”/Plazhi në Shqipëri që...

Një nga plazhet që po i le të kënaqur pushuesit është ai i Tales në Lezhë. Kjo për shkak se operatorët po aplikojnë çmime të...