EMRI & FOTO/ Zgjedhjet te Histori-Filologjiku, ja Dekani i ri i Fakultetit

Ndaje

Janë zhvilluar sot zgjedhjet për Dekanin e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, nga ku ka dalë fitues Profesor, Doktor Sabri Laçi.
Pedagogu i njohur i Gjeografisë ka fituar me 50.14% të votave kundrejt Profesoreshës, Doktore Ajula Jubanit.
Jubani është pedagoge e njohur e Gjuhës Shqipe.
Zgjedhjet për Dekanin e këtij fakulteti u zhvilluan pasi Valentina Duka e cila mbante këtë detyrë u bë deputete pasi ishte në listat e PD për zgjedhjet e 25 qershorit 2017.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje