FOTO/ Ndryshe nga Jugu, Kukësi ‘zgjohet’ i mbuluar nga dëbora

Ndryshe nga reshjet e shiut që kanë shkaktuar dëme të mëdha në zonën e jugut të vendit, këtë paradite qarku i Kukësit është ngritur nën acar. Temperaturat kanë arritur në ekstrem ndërsa bora ka mbuluar pjesën më të madhe të fshatrave.  Në rrugë vërehet një prani e madhe lagështire, duke krijuar vështirë të mëdha në qarkullim. Policia Rrugore dhe Emergjencat Civile po monitorojnë situatën në rrugët e qytetit verilindor, për të shmangur aksidentet.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje